Piotr Wielbląd ekstradowany do Chicago za zbrodnię sprzed lat

Piotr Wielbląd ekstradowany do Chicago za zbrodnię sprzed lat

Po ponad sześciu latach od śmiertelnego pobicia chicagowskiego jubilera w ręce wymiaru sprawiedliwości trafił Piotr Wielbłąd – aresztowany w Polsce przez agentów US Marshals i 2 marca ekstradowany do Chicago.

Po wylądowaniu na chicagowskim lotnisku O’Hare były mieszkaniec Chicago i River Grove został przetransportowany do zakładu karnego. W sobotę 4 marca Wielbłąd stanął przed sądem i usłyszał formalny zarzut morderstwa 57-letniego Shai Millera.

27 października 2010 r. właściciel sklepu jubilerskiego Miller’s Jewelry Supply Inc. w centrum miasta, Shai Miller, został napadnięty i brutalnie pobity w swoim domu przy 6300 North Kildare Ave. Sześć dni później zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Świadkiem zbrodni był 14-letni syn Millera, który podczas napadu był związany i przetrzymywany przez napastników pod groźbą użycia broni.

Choć trzy tygodnie po śmierci Millera aresztowano innego rodaka, Leszka Pawełkowskiego, któremu postawiono zarzut morderstwa, na trop Wielbłąda śledczy trafili dopiero w 2014 roku. Pomogły zeznania Pawełkowskiego, a także syna Millera, który zapamiętał tatuaż na szyi oprawcy.

Według prokuratorów 27 października 2010 r. Wielbłąd i Pawełkowski włamali się do domu Millera i skradli gotówkę i kosztowności. Przed odejściem Wielbłąd zaatakował leżącego na podłodze Millera, kopiąc go w głowę. Po odejściu oprawców policję zawiadomił syn Millera.

Sprawa Pawełkowskiego jest w toku. Wielbłąd ma ponownie stanąć przed sądem 7 marca. Szerzej o sprawie będziemy pisać w najbliższym weekendowym wydaniu naszej gazety.

 

(jm)

Na zdj.: Piotr Wielbłąd fot.Chicago Police Department

Categories: Chicago

Comments

  1. RP
    RP 7 marca, 2017, 10:04

    Mam nadzieje ze cie smieciu na krzeselko posadza. Ride the lightning!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*