Pilotażowy program walki z bezdomnością

Bezdomni pod wiaduktem Lake Shore Drive przy ulicy Wilson w Chicago fot.Piotr Serocki

Bezdomni pod wiaduktem Lake Shore Drive przy ulicy Wilson w Chicago fot.Piotr Serocki

Rusza nowy miejski program walki z bezdomnością, mający na celu zlikwidowanie tzw. miasteczek namiotowych. Ich mieszkańcy – bezdomni mieszkający w namiotach pod miejskimi wiaduktami, docelowo dostaną od miasta mieszkania.

Miejski program walki z chroniczną bezdomnością – City of Chicago Chronic Homeless Pilot Program – ma na celu ulokowanie w należących do miasta apartamentach bezdomnych mieszkających w namiotach pod wiaduktami. Pracownicy programu zamierzają znaleźć dach nad głową dla 75 bezdomnych koczujących pod wiaduktami przy Lake Shore Drive, w północnej dzielnicy Chicago.

Pomoc obejmie osoby, które spełniają kryteria chronicznej bezdomności, czyli mieszkające na ulicy przez ostatni rok, lub zgłaszające przynajmniej cztery przypadki czasowej bezdomności w ciągu ostatnich trzech lat. Kandydaci będą poddani szczegółowej ewaluacji w celu ustalenia przyczyn bezdomności, wśród których dominują uzależnienia i choroby psychiczne. Otrzymanie mieszkań ma iść w parze z doraźną pomocą ukierunkowaną na konkretne problemy bezdomnych.

Uruchomienie programu przyznawania bezdomnym miejskich apartamentów już w kwietniu br. zapowiedział burmistrz Chicago Rahm Emanuel. Czterech rezydentów namiotowych miasteczek już otrzymało mieszkania przydzielone im przez miasto.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*