Piłkarski turniej na 50-lecie Olimpiady Specjalnej

Piłkarski turniej na 50-lecie Olimpiady Specjalnej

Obchody 50-lecia Olimpiady Specjalnej rozpoczęły się zorganizowanym w Chicago piłkarskim turniejem. Zmagania niepełnosprawnych umysłowo piłkarzy będzie można podziwiać do soboty, 21 lipca. Wstęp na mecze i imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

17 lipca w Chicago rozpoczęły się obchody 50-lecia Olimpiady Specjalnej. Pierwsze igrzyska dla osób z upośledzeniem umysłowym rozpoczęły się na chicagowskim stadionie Soldiers Field 20 lipca 1968 roku. Udział w zawodach wzięło wówczas tysiąc dzieci i dorosłych cierpiących na upośledzenia umysłowe. 50 lat później w organizowanych w wielu krajach świata sportowych zmaganiach, udział bierze 7,5 miliona niepełnosprawnych sportowców.
Chicagowskie obchody jubileuszu rozpoczęły się 17 lipca i potrwają do soboty, 21 lipca. W piłkarskim turnieju zmierzą się w Chicago 24 męskie i kobiece drużyny z całego świata. Wśród wielu zaplanowanych imprez towarzyszących są m.in. piątkowy bieg funkcjonariuszy służb mundurowych – Law Enforcement Torch Run, festiwal rodzinny pod nazwą Global Day of Inclusion, który w sobotę odbędzie się na Soldiers Field oraz, również w sobotę – koncert Chance the Rappera i Ushera na Northerly Island.
(gd)

fot.pxhere.com/sochicago.org

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*