Pijany policjant spowodował wypadek

Guy Mikulich fot.Lake County Sheriff's Department

Guy Mikulich fot.Lake County Sheriff’s Department

Oficer departamentu szeryfa powiatu Lake w Indianie został oskarżony o spowodowanie kolizji drogowej i ucieczkę z miejsca wypadku. Funkcjonariusz prowadził pojazd w stanie nietrzeźwym. To już drugie w ciągu ostatnich 18 miesięcy aresztowanie wysokiego rangą przedstawiciela wydziału organów ścigania powiatu Lake.

Ubrany w mundur 37-letni por. Guy Mikulich wracał cywilnym samochodem do domu po zakończonej służbie na pokazach lotniczych Gary Air Show. Oficer uderzył samochodem w zaparkowany pojazd, poważnie raniąc stojącego obok mężczyznę. Następnie zbiegł nie udzielając ofierze pomocy.

Ranny to mieszkaniec Frankfort w Illinois. Mężczyzna został przewieziony do Methodist Hospital Northlake, jego stan lekarze określają jako poważny. Po zatrzymaniu sprawca wypadku trafił do tego samego szpitala; testy wykazały stężenie alkoholu we krwi Mikulicha na poziomie niemal dwukrotnie wyższym od dozwolonego.

Szeryf powiatu Lake John Buncich potwierdza, że na czas prowadzonego śledztwa Mikulich będzie zawieszony w obowiązkach służbowych.

Aresztowanie Mikulicha miało miejsce niemal w 18 miesięcy po tym, gdy w niedzielę 1 lutego 2015 r., w dniu meczu o Super Bowl, inny pracownik biura szeryfa David Britton z Cedar Lake znalazł się w areszcie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym. Britton był wówczas dowódcą policyjnej komórki do walki z gangami. Za popełnione przestępstwo funkcjonariusz został początkowo zdegradowany do stopnia porucznika i w końcu zwolniony ze służby. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*