Pijany kierowca wjechał w radiowóz policji stanowej

Pijany kierowca wjechał w radiowóz policji stanowej

Policjant stanowy został ranny na południowo-zachodnich przedmieściach, gdy pijany kierowca uderzył w tył jego radiowozu. Od początku roku w wypadkach na autostradach w Illinois rannych zostało 13 funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 17 marca o godz. 6.40 pm w Joliet. Policjant stanowy siedział w zaparkowanym radiowozie na autostradzie I-80 w pobliżu Hollywood Road, gdy w tył policyjnego samochodu uderzył pojazd kierowany przez 45-letniego Rodolfo Mejię. Siła uderzenia wrzuciła radiowóz oraz zatrzymanego wcześniej przez policję nissana do rowu.

Mężczyźnie z pomocą świadków udało się wydostać z auta, które stanęło w płomieniach, zaś policjant stanowy i kierowca nissana trafili do szpitala z niegroźnymi obrażeniami.

Rodolfo Mejia z Channahon został oskarżony o jazdę w stanie nietrzeźwym i złamanie prawa “Scott’s Law”, nakazującego kierowcom zredukowanie prędkości, zachowanie ostrożności oraz zmianę pasu ruchu w przypadku, kiedy na poboczu zatrzyma się pojazd służb ratowniczych.

W styczniu na autostradzie na północnych przedmieściach zginął policjant stanowy Chris Lambert. Nie będący na służbie funkcjonariusz został uderzony przez samochód, gdy zatrzymał się, by pomóc ofiarom wypadku.
(jm)

fot.Adam Fagen/Flickr

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*