Pijany kierowca uderzył w radiowóz

Pijany kierowca uderzył w radiowóz

Dwóch funkcjonariuszy chicagowskiej policji zostało niegroźnie rannych po tym, jak w czwartek w nocy na północy Chicago pijany kierowca z ponad dwoma promilami uderzył w ich radiowóz.
W piątek chicagowska policja opublikowała szokujące nagranie z kamer monitoringu, na którym rozpędzona honda civic, jadąca na południe po Ashland Avenue, przejeżdża czerwone światło i uderza w przejeżdżający skrzyżowanie policyjny radiowóz, jadący na wschód po ulicy Belmont.
Siła uderzenia spowodowała, że wóz policyjny uderzył w trzeci pojazd, niebieskiego forda fiestę skręcającego na wschód w Belmont.
Lekko ranni policjanci trafili do szpitala. Siedząca za kierownicą forda 28-letnia kobieta odmówiła pomocy medycznej. Do szpitala z obrażeniami trafił również kierowca hondy, u którego wstępne badanie wykazało 2,05 promile alkoholu we krwi, czyli dwa i pół razy dozwolony w Illinois limit.
Policja z 19. dystryktu zaapelowała na Twitterze do kierowców, aby nie siadać pijanemu za kierownicę. Śledztwo ws. wypadku trwa.
(jm)

fot.123RF

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*