Pierwszych 75 bezdomnych znajdzie miejsce zamieszkania

fot.Justin Lane/EPA

fot.Justin Lane/EPA

Utworzona przez burmistrza specjalna grupa zadaniowa ogłosiła rozpoczęcie realizacji pilotażowego programu walki z “chroniczną bezdomnością”.

Grupa o nazwie The Task Force to Reduce Homelessness zidentyfikowała 75 osób, które były bezdomne przez ostatni rok i wspólnie z innymi organizacjami i agencjami podjęła działania na rzecz znalezienia im stałego miejsca zamieszkania.

– Jako miasto chcemy stworzyć taki system, w którym przypadki bezdomności będą zjawiskiem rzadkim lub nieistniejącym. Znalezienie miejsca zamieszkania dla pierwszych 75 osób pozwoli na sprawdzenie sprawności systemu, który ma doprowadzić do pełnej likwidacji tego zjawiska w naszym mieście – napisał w komunikacie Emanuel.

Od 2011 burmistrz zwiększył o 10 proc. fundusze przeznaczone na realizację nowych programów pomocy dla weteranów, młodzieży, rozbitych rodzin i ofiar przemocy domowej. Stworzony przez władze miasta Plan 2.0 to End Homelessnes to szeroko zakrojone działania na najbliższe 7 lat, mające na celu znaczną redukcję liczby bezdomnych w Chicago oraz stworzenie społecznych programów pomocowych dla młodzieży i rodziny.

W najnowszym komunikacie miejski Departament ds. Rodziny potwierdza, że w ostatnich latach liczba bezdomnych w Chicago uległa zwiększeniu. Przeciętnie każdej nocy z usług schronisk na terenie miasta korzysta ok. 3 tys. osób. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*