Pierwszy dzień pracy nowej burmistrz. Ludzie Emanuela zostają u Lightfoot

Pierwszy dzień pracy nowej burmistrz. Ludzie Emanuela zostają u Lightfoot

Burmistrz Lori Lightfoot w pierwszym pełnym dniu urzędowania poinformowała, że zatrzymuje na kluczowych stanowiskach osoby mianowane przez swojego poprzednika Rahma Emanuela. Jedną z nich jest szef chicagowskiej policji.

Komendant chicagowskiej policji (Chicago Police Department, CPD) Eddie Johnson, szefowa kuratorium oświaty publicznej (Chicago Public Schools, CPS) Janice Jackson oraz rektor miejskich koledży (City Colleges of Chicago, CCC) Juan Salgado – wszyscy mianowani przez Rahma Emanuela – pozostają w administracji nowej burmistrz, która została zaprzysiężona 20 maja.

W pierwszym pełnym dniu pracy, we wtorek 21 maja, nowa burmistrz Lori Lightfoot zwołała zebranie swojego gabinetu i oznajmiła, że będzie spotykać się z kluczowymi urzędnikami we władzach miasta co kwartał. Spotkania te będą przeplatane mniejszymi zebraniami dotyczącymi ważnych spraw, jak bezpieczeństwo publiczne.

Burmistrz zapowiedziała również, że w najbliższym czasie przedstawi swój plan przeciwdziałania przemocy w zbliżający się weekend Memorial Day, który w Chicago nieoficjalnie wyznacza początek lata, a wraz z nim znaczny wzrost przestępczości.

Lightfoot powtórzyła, że zwalczanie przemocy w Wietrznym Mieście jest dla niej najważniejszym zadaniem.

(jm)

Na zdjęciu: Eddie Johnson zostaje na stanowisku komendanta chicagowskiej policji

fot.Tannen Maury/EPA/Shutterstock

Categories: Chicago

Comments

  1. zniesmaczona
    zniesmaczona 24 maja, 2019, 09:30

    Na kluczowych stanowiskach w zarzadzaniu miastem – znowu zabraklo nazwisk z naszego podworka – nazwisk polonijnych. Kazdemu nastepnemu politykowi potrzebni sa tylko polonijni wyborcy, licza sie tylko nasze glosy. Na przedwyborczych spotkaniach z Polonia, bardzo duzo sie mowi, mowi, mowi… A polonusi sa wtedy dumni, bo nastepny polityk nic z siebie nie dajac dla Polonii – zabiega o nasze , ponoc wazne dla nich – glosy…

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*