Pierwsze zachorowanie na odrę w Illinois

Pierwsze zachorowanie na odrę w Illinois

W powiecie Cook zanotowano pierwszy w tym roku przypadek zachorowania na odrę, jednak nie jest on najprawdopodobniej powiązany z epidemią tej choroby w kilku stanach.

Osoba, u której zdiagnozowano odrę, to 18-letni mężczyzna. Władze medyczne nie ujawniają tożsamości chorego. Podają jedynie, że do zachorowania  doszło w połowie stycznia.

Z komunikatu prasowego wynika, że 12 lub 13 stycznia w Supermercado Guzman w Palatine, 14 stycznia w izbie przyjęć Northwest Community Hospital w Arlington Heights i 16 stycznia w Vista Clinic w Palatine – mogło dojść do zarażenia innych osób.

Osoby, które znajdowały w wymienionych lokalizacjach miejscach  i stwierdzą u siebie objawy odry nie powinny zgłaszać się do lekarza, ani do szpitalnej izby przyjęć, by nie zarazić innych. Pacjenci powinni skontaktować się z Cook County  Department of Public Health, tel. 847-818-4020.

Do objawów odry  należą wysoka gorączka ( powyżej 101 stopni F), suchy kaszel, katar i zaczerwienione oczy.

Pierwszy w tym roku przypadek zachorowania na odrę nie ma związku z epidemią, która od kilku tygodni rozprzestrzenia się z kalifornijskiego Disneylandu. Dotychczas zanotowano 87 ofiar epidemii, w tym 73 w samej Kalifornii. Pojedyncze przypadki zachorowań odnotowano w Arizonie, Utah, stanie Waszyngton, Kolorado, Oregonie, Nebrasce i w Meksyku.

Władze medyczne twierdzą, że większość zarażonych nigdy nie poddała się szczepieniom przeciwko odrze. (ak)

fot.pixabay.com

Categories: Chicago

Comments

  1. kb70
    kb70 15 maja, 2018, 06:16

    jak mozna zachorowac na chorobe ktorej istnienia niepotrafi nikt na swiecie udowodnic?

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*