Pierwsze aresztowania po serii kradzieży samochodów

Pierwsze aresztowania po serii kradzieży samochodów

Po serii kradzieży aut, do których doszło w północno-zachodnich dzielnicach Chicago w ostatnich dniach, są pierwsze aresztowania. Po policyjnym pościgu zatrzymano dwóch podejrzanych.

Policja rzuciła się w pościg za złodziejską szajką po namierzeniu białego jeepa cherokee, skradzionego wcześniej 13 listopada w dzielnicy West Town. Pościg autostradą Eisenhowera zakończył się kraksą w pobliżu ulicy Harlem. Złodzieje, którzy próbowali uciec piechotą, zostali ujęci w podmiejskim Oak Park. Na miejscu skonfiskowano broń.

W ciągu tylko dwóch dni rabusie zdążyli skraść 12 aut. Scenariusz był zawsze podobny: dwóch lub trzech mężczyzn zbliżało się do kierowców znajdujących się wewnątrz lub w pobliżu swoich pojazdów. Pod groźbą broni żądali oddania portfeli i torebek, i odjeżdżali skradzionym autem.

Policja przypomina właścicielom samochodów, aby nie ułatwiać złodziejom kradzieży – nie dać się rozpraszać telefonem komórkowym, zawsze zamykać drzwi pojazdów i wyjmować kluczyki ze stacyjki. Podejrzane osoby kręcące się wokół pojazdów należy zgłaszać dzwoniąc pod numer alarmowy 911.

Od początku roku zarejestrowano już ponad 700 brawurowych kradzieży samochodów. Już teraz liczba ta przewyższa 663 auta skradzione w rekordowym pod tym względem roku 2016.
(jm)

fot.Daniel Schwen/Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*