Pierwsza debata finalistek wyścigu na burmistrza Chicago

Pierwsza debata finalistek wyścigu na burmistrza Chicago

Finalistki wyścigu na burmistrza, Lori Lightfoot i Toni Preckwinkle, zmierzą się podczas swojej pierwszej debaty w czwartek, 7 marca. Telewizja NBC 5 rozpocznie transmisję o godz. 6 pm.

Wydarzenie organizowane jest przez NBC 5 i Telemundo Chicago przy współpracy Union League Club of Chicago oraz Chicago Urban League. Ta ostatnia instytucja będzie gospodarzem debaty. Transmisja odbywać się będzie na kilku platformach medialnych: na żywo w telewizjach NBC 5 i w Telemundo Chicago (po hiszpańsku) oraz w internecie: NBCChicago.com oraz TelemundoChicago.com i Telemundo Chicago app.

Godzinną debatę prowadzić będzie Carol Marin, znana komentatorka polityczna NBC w studio tej telewizji oraz dziennikarz Telemundo, Benjamin Zamora, którzy przyjmować będą pytania od publiczności.

Przypomnijmy, że Afroamerykanki Lori Lightfoot i Toni Preckwinkle są finalistkami 14-osobowego wyścigu na burmistrza Chicago. Lightfoot uzyskała 17 proc. głosów, a Preckwinkle – 16. Żaden uczestnik zmagań o urząd burmistrza nie zdobył w pierwszej turze wyborów wymaganego do zwycięstwa minimum 50 procent i jednego głosu. Dogrywka odbędzie się 2 kwietnia.

(ao)

fot.Chait Goli/Pexels.com/Facebook

Categories: Chicago, wybory 2019

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*