Pierogi w sądzie federalnym

fot.Wikipedia

Organizatorzy dwóch festiwali kulinarnych promujących polską kulturę i kuchnię spierają się o użycie w nazwach imprez sformułowania „Pierogi Fest”. Organizatorzy Whiting’s Pierogi Fest twierdzą, że zarejestrowali nazwę jako znak towarowy i jako jedyni mają prawo jej używać.

Pozew w sprawie używania nazwy handlowej „Pierogi Fest” wpłynął do sądu federalnego w Pensylwanii 31 lipca. Przewodniczący odbywającego się od 23 lat w Indianie Whiting’s Pierogi Fest, Tom Dabertin twierdzi, że zarząd festiwalu chce w ten sposób chronić znak towarowy, który nabył i posiada zgodnie z obowiązującym prawem. Podkreśla, że nazwa jest prawnie zastrzeżona i może być używana wyłącznie za pozwoleniem jej właściciela.

Z kolei prawnicy reprezentujący Edwardsville Pierogi Festival, organizowany od 2014 r. w Pensylwanii uważają, że nie naruszają zasad używania znaku towarowego i nie działają na szkodę festiwalu w Indianie.

Wniesienie sprawy do sądu poprzedzały dwa listy zawierające żądanie nieużywania sformułowania „Pierogi Fest” wysłane przez organizatorów festiwalu w Whiting. Zarząd Edwardsville Pierogi Festival twierdzi, że listy z groźbą procesu sądowego otrzymali również sponsorzy ich festiwalu, co negatywnie wpłynęło na kontakty biznesowe. Zdaniem organizatorów kulinarnego festynu w Pensylwanii, impreza nie jest w żaden sposób konkurencyjna wobec festiwalu w Indianie, a dzieląca je odległość wyklucza możliwość pomylenia imprez, gdzie głównym bohaterem są pierogi.

Kwestię legalności używania nazwy rozstrzygnie sąd.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*