Pieniądz ciągnie pieniądz. 4 mln dla gubernatora Raunera

Sam Zell fot.Tannen Maury/EPA

Sam Zell fot.Tannen Maury/EPA

Miliarder Sam Zell wpłacił na konto nowego Super PAC-u, komitetu akcji politycznej, wspierającego Bruce’a Raunera 4 mln dolarów. To jedna z największych wpłat w historii stanu.

Organizacja polityczna Turnaround Illinois, zajmująca się lobbingiem i wcielaniem w życie ustawodawczych pomysłów gubernatora Bruce’a Raunera, otrzymała w piątek niebagatelny zastrzyk gotówki – 4 mln dolarów.

Hojnym ofiarodawcą jest miliarder Sam Zell, potentat na rynku nieruchomości, którego rodzice − Ruchla i Berek Zielonka −  byli żydowskimi imigrantami z Polski.  Donacja z pewnością wesprze starania administracji Raunera o wprowadzenie inicjatyw ustawodawczych korzystnych dla dużych korporacji, a ograniczających znaczenie związków zawodowych. Decyzje w tej sprawie mają zapaść w Springfield już wkrótce, jako że wiosenna sesja legislacyjna kończy się za miesiąc.

Super PAC został utworzony w zeszłym miesiącu przez wspierających kampanię wyborczą Bruce’a Raunera Lesleya Sweeneya i Michaela G. Adamsa. 4 mln dol. wpłacone przez Sama Zella wzmocnią polityczny fundusz Raunera i ułatwią przeforsowanie pożądanych przez republikanów ustaw.

Jeszcze przed wpłatą Bruce Rauner dysponował zebranymi w czasie kampanii wyborczej 10 mln dol., a kolejne 10 mln to prywatne pieniądze polityka.

(gd)

Categories: Chicago

Comments

  1. wujek41
    wujek41 29 kwietnia, 2015, 03:14

    Kto bogatemu zabroni, pieniądze rządzą światem, tak było jest i będzie amen;p

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*