Paul Vallas kontra telewizja FOX

Paul Vallas kontra telewizja FOX

Paul Vallas domaga się, by chicagowska telewizja FOX 32 dopuściła do debaty kampanijnej wszystkich kandydatów na burmistrza. W przeciwnym razie wykluczony z debaty Vallas grozi sprawą sądową. Jego roszczenia popiera Bill Daley.

Na konferencji prasowej 4 lutego Paul Vallas oświadczył, że chicagowska telewizja FOX 32 musi dopuścić do debaty kampanijnej wszystkich kandydatów na burmistrza, albo zrezygnować z wydarzenia, zaplanowanego na wieczór 7 lutego. Vallas znalazł się wśród 9 kandydatów, którzy nie zostali zaproszeni na debatę.

Adwokaci z firmy Odelson & Sterk, reprezentujący komitet kampanii wyborczej Paula Vallasa, wysłali 1 lutego list do telewizji FOX 32, grożąc jej sprawą sądową. List otrzymało też The Lincoln Forum, współorganizator wydarzenia.

Adwokaci Vallasa i sam kandydat postawili organizatorom wydarzenia zarzuty pogwałcenia przepisów Federalnej Komisji ds. Komunikacji (Federal Communication Commission, FCC), które zabraniają preferowania lub dyskryminowania kandydatów uczestniczących w tym samym wyścigu wyborczym.

Stanowisko Vallasa poparł jego rywal wyborczy Bill Daley – zaproszony przez FOX 32 do udziału w debacie. W komunikacie prasowym Daley stwierdził, że wszystkich 14 kandydatów na burmistrza powinno wziąć udział w wydarzeniu planowanym przez FOX 32 i The Lincoln Forum.

Telewizja FOX 32 zaprosiła do udziału w debacie: Billa Daley’ego, Toni Preckwinkle, Susanę Mendozę, Gery Chico i Willie Wilsona. Kryterium doboru miały być wyniki sondaży, ale jak podkreślił Paul Vallas, organizatorzy nigdy nie podali, kto i kiedy przeprowadził dla nich badania opinii publicznej.
(ao)

Na zdjęciu: Paul Vallas
fot.vallasforallchicago.com/screenshot

Categories: Chicago, wybory 2019

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*