Pat Quinn gubernatorem Illinois

Pat Quinn pokonał swojego republikańskiego konkurenta, Billa Brady’ego w wyścigu o fotel gubernatora Illinois – wynika z najnowszych informacji Associated Press. Oznacza to, że Quinn będzie pełnił obowiązki najwyższego urzędnika stanu drugą kadencję.

fot. Getty Images/ Według najnowszych wyników to Pat Quinn obejmie urząd gubernatora stanu Illinois

Z przeprowadzonej analizy głosów pochodzących z głosowania korespondencyjnego wynika, że potencjalne, niedoliczone głosy i poparcie udzielone senatorowi Brady’emu nie dadzą mu już zwycięstwa. Po zsumowaniu wyników z wszystkich okręgów wyborczych Quinn wygrywa przewagą 19,413 głosów. Demokrata wyprzedził zatem republikanina o zaledwie 1 punkt procentowy.

Brady zapowiedział jednak, że nie uzna swojej porażki dopóki nie zostaną podane oficjalne wyniki wyborów. Senator ma więc zamiar poczekać m.in. na zliczenie wszystkich głosów korespondencyjnych i z tymczasowych kart wyborczych, w tym także tych oddanych przez żołnierzy stacjonujących poza stanem Illinois, którzy, jak wynika ze statystyk, często skłaniają się ku republikanom.

Także Quinn wstrzymał się od nazwania siebie zwycięzcą. Powiedział jednak, że wyniki wyborów na gubernatora Illinois są już „dosyć oczywiste”, a przewaga „może jeszcze trochę wzrosnąć”. Przyszły gubernator dodał też, że „czas zakasać rękawy i zabrać się do pracy dla wspólnego dobra”.

Władze stanu mają 30 dni na zakończenie procedury podliczania głosów i ogłoszenie oficjalnego zwycięzcy.

MO (CBS Chicago, Inf. wł.)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*