Pasażerce złamali nogę. Domaga się odszkodowania

fot.Montague Smith/Wikipedia

fot.Montague Smith/Wikipedia

Pasażerka międzynarodowego rejsu doznała poważnego uszczerbku zdrowia, ponieważ pracownicy linii lotniczych złamali jej nogę – stwierdza pozew złożony w sądzie federalnym.

W pozwie wniesionym w sądzie w Hammond  w stanie Indiana Mary Dordieski i jej matka, Svetlana Dordieski twierdzą, że do incydentu doszło, gdy latem ubiegłego roku leciały samolotem Austrian Airlines z Chicago do Macedonii z przesiadką w Wiedniu.

Mary Dordieski cierpi na rozszczep kręgosłupa, co zmusza ją do korzystania z wózka  inwalidzkiego. Ponadto ma niesprawną prawą nogę, która nie zgina się od kolana w dół. Niepełnosprawna pasażerka miała zarezerwowane miejsce z większą przestrzenią na nogi, lecz z powodu awarii technicznej jej lot został skierowany do Toronto. W innym samolocie linie lotnicze zarezerwowały dla Dordieski już zwykłe siedzenie.

W pozwie czytamy, że Svetlana Dordieski informowała załogę samolotu, że jej matka nie może siedzieć w zwykłym fotelu lotniczym. Tymczasem pracownicy linii lotniczych podnieśli kobietę z inwalidzkiego wózka i próbując usadzić w fotelu złamali niezginającą się nogę.

Lot odbył się bez przeszkód, a o złamaniu Dordieski poinformowała dopiero w Wiedniu. Kobieta domaga się odszkodowania za doznane krzywdy oraz pokrycia kosztów medycznych.

(ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*