Paralizatorem w staruszka

Wobec 95-letniego mieszkańca domu seniorów w Park Forest koło Chicago, szarżującego na wezwanych policjantów z nożem i laską, zastosowano paralizator i gumowy nabój; staruszek zmarł w szpitalu.

 fot. Facebook-ParkForestPolic

fot. Facebook-ParkForestPolice

Jak wyjaśniła w komunikacie prasowym policja w Park Forest, funkcjonariusze zostali wezwani w sobotę wieczorem, aby pomóc pracownikom prywatnego ambulansu w poskromieniu wojowniczego mieszkańca domu Victory Centre of Park Forest, gdzie mieszkają osoby w wieku powyżej 65 lat.

John Wrana czynnie opierał się przewiezieniu go na zaleconą terapię. W chwili przybycia policji groził personelowi i sanitariuszom metalową laską i łyżką do butów. Na wezwanie funkcjonariuszy, aby odłożył obydwa przedmioty, chwycił „12-calowy rzeźniczy nóż kuchenny”.

Kiedy odmówił zastosowania się do poleceń policjantów, zastosowali oni paralizator, który jednak nie odniósł spodziewanego skutku. Wówczas agresywny staruszek został trafiony gumowym pociskiem (bean bag round) i przewieziony do szpitala w Oak Lawn, gdzie zmarł w sześć godzin po incydencie.

(kc)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*