Para gejów oskarżona o seksualne wykorzystywanie nastolatków

Anthony Wheeler (z lewej) i Christopher Wheeler  fot.Cook County sheriff’s office

Anthony Wheeler (z lewej) i Christopher Wheeler fot.Cook County sheriff’s office

Gejowskie małżeństwo – Christopher i Anthony Wheelerowie, zostało oskarżone o seksualne wykorzystywanie trzech nastoletnich chłopców w Prospect Heights koło Chicago. Prokuratura podejrzewa, że ofiar może być więcej.

30-letni Christopher Wheeler i 25-letni Anthony Wheeler z Prospect Heights usłyszeli zarzuty seksualnego wykorzystywania trzech nastolatków. Wykorzystywani chłopcy nie byli spokrewnieni z Wheelerami. Do molestowania dochodziło w domu mężczyzn, którzy poili nastolatków alkoholem, pokazywali im materiały pornograficzne, a następnie zmuszali chłopców do czynności seksualnych. W przynajmniej jednym przypadku pedofile nagrali sceny seksu telefonem komórkowym.

Pierwsza ofiara, 15-latek, był molestowany latem ubiegłego roku. Z akt prokuratorskich wynika, że Christopher Wheeler wymusił na chłopcu czynności seksualne, w przypadku nieposłuszeństwa grożąc mu pobiciem. Kolejna ofiara, 14-letni chłopiec, został zmuszony do seksu z parą gejów 3 marca br., a Christopher Wheeler miał powiedzieć ofierze „to, co dzieje się w tym domu, zostaje w tym domu”. Dwa dni później do domu Wheelerów przyjechał kolejny 14-latek, który na skutek urazów powstałych podczas seksu z mężczyznami 7 marca trafił na izbę przyjęć. Dodatkowo, matka chłopca odkryła w jego telefonie wiadomość tekstową od jednego z pedofilów, zawierającą treści seksualne i zawiadomiła policję.

Mężczyźni zostali aresztowani 28 marca, a przed sądem stanęli dwa dni później. 30 marca sędzia ustalił wysokość kaucji – 4 mln dol. dla Christophera i 3 mln – dla Anthony’ego Wheelera. Aby opuścić areszt, mężczyźni musieliby wpłacić całą sumę kaucji, a nie zwyczajowe 10 procent.

Christopher i Anthony Wheelerowie są małżeństwem jednopłciowym. Para adoptowała dziecko, uzyskała również status rodziny zastępczej i przyjęła pod swój dach kolejne dziecko. Prokuratura nie podała informacji, pod czyją opieką przebywają obecnie dzieci Wheelerów, ani czy były przez nich molestowane.

Policja podejrzewa, że ofiarami Wheelerów mogło paść więcej nastolatków. Ofiary i ich rodziny, a także osoby mogące pomóc w ustaleniu ilości i tożsamości ofiar, proszone są o telefon pod numer (847) 398-5511.
(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*