Papież mianował trzech nowych biskupów pomocniczych dla archidiecezji chicagowskiej

Od lewej: Robert Casey, Ronald Hicks i Mark Bartosic fot.Archidiecezja Chicago/Facebook

Archidiecezja chicagowska ma trzech nowych biskupów pomocniczych, którzy zastąpią dwóch odchodzących hierarchów kościelnych. Nowych biskupów mianował papież Franciszek 3 lipca.

Biskupami elektami zostali Mark Bartosic, Robert Casey i Ronald Hicks. Sakrę biskupią oficjalnie przyjmą oni podczas ceremonii, która odbędzie się 17 września w chicagowskiej Katedrze Najświętszego Imienia Jezus.

Ksiądz Bartosic od dwóch lat jest proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w dzielnicy Little Village oraz dyrektorem Kolbe House Jail Ministry pełniącego posługę dla więźniów. Ks. Hicks od 2015 r. jest wikariuszem generalnym archidiecezji i odprawia msze święte w różnych parafiach. Ks. Casey jest członkiem rady archidiecezji przydzielającej księży do parafii.

Odchodzący biskupi pomocniczy to George Rassas oraz Francis Kane, którzy zrezygnowali ze swoich stanowisk. Za wieloletnią posługę podziękował im kardynał Blase Cupich.

Archidiecezja chicagowska jest trzecią największą w Stanach Zjednoczonych. Obejmuje powiaty Cook i Lake, w których znajdują się 344 parafie i mieszka ponad 2,2 miliony katolików.

(jm)

Categories: Chicago, Religia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*