Pałac gubernatorski w Springfield popularną atrakcją turystyczną

Wiele tysięcy osób odwiedziło rezydencję gubernatora Illinois w Springfield, po udostępnieniu jej zwiedzającym w maju 2018 roku. Renowacja trzeciej najstarszej gubernatorskiej rezydencji w kraju została przeprowadzona z inicjatywy poprzedniego przywódcy stanu Bruce’a Raunera.

Poprzednie administracje – Roda Blagojevicha i Pata Quinna – rzadko używały historycznego obiektu i mocno go zaniedbały. Dopiero gubernator Rauner doprowadził rezydencję do dawnej świetności kosztem 15 mln dolarów. Rauner mieszkał w gubernatorskiej willi. Teraz jest ona siedzibą gubernatora J.B. Pritzkera.

Jak poinformowało biuro gubernatora Pritzkera, historyczną rezydencję odwiedziło od maja 2018 r. około 30 tys. osób, z czego 90 proc. stanowili mieszkańcy Illinois, a resztę przybysze z 48 innych stanów oraz 41 państw i z sześciu kontynentów.

W gubernatorskim pałacyku zwiedzający mogą też obejrzeć historyczne wystawy, m. in. poświęcone wojnie secesyjnej, Światowej Wystawie Kolumbijskiej w Chicago w 1893 r., obchodom 200-lecia Illinois i kierunkom sztuki w stanie Lincolna.

Wycieczki z przewodnikiem można rezerwować pod adresem: www.illinoismansion.org

(ao)

fot.Wikipedia

Categories: Chicago

Comments

  1. dosmucacz
    dosmucacz 23 lipca, 2019, 11:23

    Pałac gubernatorski niewątpliwie jest jakąś atrakcją. Jakoś mieszkańcom stanu IL jest to obojętne. Wg statystyk ludność stanu IL zmniejsza się codziennie o ok. 320 osób. Ciekawy jestem co ma na ten temat do powiedzenia uśmiechnięty od ucha do ucha gubernator JBP i jego towarzystwo wzajemnej adoracji.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*