Ostrzeżenie przed napastniczkami podszywającymi się pod kierowców firm przewozowych

Ostrzeżenie przed napastniczkami podszywającymi się pod kierowców firm przewozowych

Policja ponownie wystosowała ostrzeżenie przed napastniczkami, które podszywają się pod kierowców firm przewozowych i rabują pasażerów.

Kobiety grasują od czerwca w chicagowskich dzielnicach River North i Lincoln Park, na północy miasta. Policja przypisuje im co najmniej dziewięć zbrojnych napadów rabunkowych na pasażerów, którzy zamówili podwózkę w takich firmach transportowych jak Uber czy Lyft. Do ostatniego incydentu doszło 21 września.

Policja dysponuje nagraniami z monitoringu, które pokazują napastniczki w akcji. Są one młodymi Afroamerykankami (20-30 lat) średniego wzrostu (5’5”-5’9”) i średniej wagi (120-150 funtów). Zdaniem śledczych, obie kobiety są uzbrojone i niebezpieczne dla otoczenia.

Osoby, które posiadają informacje mogące doprowadzić do aresztowania napastniczek powinny natychmiast skontaktować się z wydziałem detektywów policji chicagowskiej (Area Central Detectives): (312) 747-8380

Władze przypominają też, by osoby korzystające z usług firm przewozowych, zanim wsiądą do samochodu, który podjechał, sprawdzili jego markę, numery rejestracyjne pojazdu i dobrze przyjrzeli się kierowcy, a nawet zapytali o imię i numer telefonu.

(ao)

fot.Pixabay.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*