Smak po Taste of Polonia

W Chicago zakończył się  jeden z największych polonijnych festiwali w USA. 31 Taste of Polonia dobiegł końca. 4-dniowa impreza zorganizowana przy Centrum Kopernikowskim ściągnęła ponad 30 tys. ludzi: Polaków, Amerykanów polskiego pochodzenia i wszystkich, którzy mieli ochotę na tradycyjne potrawy znad Wisły.

Na czterech scenach, równolegle, można było oglądać występy lokalnych zespołów, wewnątrz budynku odbywały się przedstawienia, projekcje a także koncerty. Bogata była także oferta stoisk festiwalowych: od biżuterii z bursztynem, poprzez wyroby ze szkła, książki, aż po gażety z polskimi barwami. Pod „Wieżą Solidarności” królowały jednak pierogi, placki ziemniaczane i kiełbasa z rożna. Oferta kulinarna była bardzo bogata i na pewno zaspokajała gusta najbardziej wybrednych.

Dla spragnionych skoku adrenaliny organizatorzy wewnątrz budynku zaaranżowali kasyno, którego stoliki tłumnie oblegali spragnieniu finansowego uśmiechu losu.

Propozycja festiwalowa została zaadresowana do każdej grupy wiekowej oraz do każdego odbiorcy. Można więc było zatańczyć polkę, poskakać przy Gentlemen of Leisure, Vesolovskym, Funky Polak czy posłuchać jazzowej Grażyny Auguścik.

Gośćmi specjalnymi festiwalu były popularne zespoły z Polski: Sztywny Pal Azji i Elektryczne Gitary.

Fundacja Kopernikowska, organizator przedsięwzięcia, które odbywa się w każdy pierwszy weekend września, działa od 1971 roku. Jest to niedochodowa organizacją charytatywną, która stawia sobie za cel promowanie polskiej kultury w USA.

Festiwal „Taste of Polonia” jest organizowany od 1979 roku. W 1992 roku odwiedził go ówczesny prezydent George Bush senior. Dochód z imprezy przekazywany jest na działalność Fundacji.

Resztę niech opowiedzą zdjęcia…

Cincopa WordPress plugin

MB (Inf.wł.)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*