Ostatni show Oprah Winfrey 25 maja

25 maja wyemitowany zostanie ostatni odcinek „The Oprah Winfrey Show” – taką informację podał w piątek producent programu. Dla wielu nie będzie to łatwe pożegnanie. Program Winfrey od lat cieszy się ogromną popularnością i przyciąga przed ekrany miliony Amerykanów. Przez wielu odejście „królowej talk show” to koniec pewnej ery w amerykańskiej telewizji.

fot. 25 maja Oprah Winfrey na dobre pożegna się z widzami

W ciągu ostatnich kilku tygodni w telewizji można oglądać jedynie powtórki starych odcinków „Oprah Show”. W czwartek Winfrey poinofmrowała jednak, że jej ekipa ciężko pracuje nagrywając nowy materiał i nowe odcinki kolejnej serii będą emitowane już począwszy od 7 kwietnia. Ostatni odcinek 25. serii będzie również ostatnim odcinkiem najpopularniejszego i najchętniej oglądanego od dwudziestu lat telewizyjnego show w Ameryce, który jest również emitowany w 145 krajach na całym świecie. Winfrey już w 2009 oznajmiła, że 25. seria show będzie ostatnią.

Winfrey zdradziła, że przygotowaniem dwóch ostatnich odcinków zajmie się ekipa Harpo Productions pod nadzorem szefowej koncernu, Sheri Salaty. „Oddaję pałeczkę w ręce Sheri. To ona zaplanuje dwa ostatnie dni pełne niespodzianek. Sama wycofałam się z tego przedsięwzięcia. Nie była to łatwa decyzja. Wciąż modlę się, żeby wszystko poszło dobrze. Wyciągnęłam od Sheri także przyrzeczenie, że nie będzie dziwactw takich jak skąpo ubrane dziewczęta, czy tancerze wyłaniający się z gigantycznych muszli” – komentuje Winfrey.

„The Oprah Winfrey Show”, którego autorką i prowadzącą jest sama Winfrey, po raz pierwszy został wyemitowany pod aktualnym tytułem w 1986 roku przez stancję telewizyjną CBS. Dziś zaliczany jest do najbardziej znanych i liczących się programów telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych. Sama Winfrey, która od lat mieszka w Chicago, została uznana przez magazyn Forbes za najbardziej wpływową Amerykankę. Jest też najlepiej zarabiającą gwiazdą w USA. Posiada ona własną sieć telewizji kablowej Oprah Winfrey Network, prowadzi działalność charytatywną, oraz jest prezesem firmy Harpo Productions.

W 2009 roku Wibfrey ogłosiła, że jej show zniknie z ekranu, a ona sama poświęci się swojej sieci OWN. Po latach Oprah opuści także Chicago, a jej studia najprawdopodobniej zostaną zamknięte.

PT

Categories: Chicago, Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*