Oskarżony o zabicie 14-latka w Rosemont usłyszał zarzuty

Oskarżony o zabicie 14-latka w Rosemont usłyszał zarzuty

Podejrzany o zabicie podczas minionego weekendu 14-letniego chłopca  w Rosemont stanął przed sądem, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia morderstwa, które − zdaniem policji − jest wynikiem walki między lokalnymi gangami.

20-letni Cesar Garay, zamieszkały w Rosemont, został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia 14-letniego Patricka Boswella z Des Plaines. Do zabójstwa doszło w piątkowy wieczór. Garaya aresztowano w niedzielę.

Szef policji w Rosemont Gregory Nazuka przyznał, że na obecnym etapie śledztwa nie może ujawnić wszystkich szczegółów zbrodni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w piątkowy wieczór Patrick znalazł się z kilkoma kolegami w okolicy 7100 Chestnut Street w Rosemont. Gwałtowna wymiana zdań z napotkanym mężczyzną doprowadziła do oddania śmiertelnych strzałów.

− To był odosobniony incydent w walce między gangami − stwierdza policyjny komunikat.

Po aresztowaniu Garay przyznał się do zabójstwa nastolatka, który uczęszczał do Iroquois Community School w Des Plaines, gdzie w poniedziałek zostały wznowione zajęcia po świątecznej przerwie.

− Psychologowie odbywają spotkania z uczniami Iroquois, by pomóc im odzyskać równowagę po tej tragedii − powiedziała Mindy Ward, rzeczniczka 62 Dystryktu Szkolnego. Zapewniła, że uczniowie mogli odbyć indywidualne rozmowy z psychologami, którzy pozostaną w tej placówce przynajmniej do końca tygodnia.

W liczącej 480 uczniów szkole Iroquois uczy się młodzież z całego Des Plaines.

Ubiegłotygodniowe zabójstwo nastolatka było pierwszym morderstwem w Rosemont od 2005 roku.

(ak)

Na zdjęciu Cesar Garay fot.Jennifer Kirkland/Flickr/Rosemont Police

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*