Oskarżona o okrucieństwo aresztowana w Kansas

Oskarżona o okrucieństwo aresztowana w Kansas

Wyjścia na wolność po zapłaceniu kaucji odmówił sędzia byłej pracownicy szpitala dla zwierząt w Dolton w Illinois. Oskarżona o okrucieństwo kobieta nie stawiła się na rozprawie sądowej, lecz wkrótce została zatrzymana w Kansas.

Za 59-letnią Sharon Cargile wysłano listy gończe, gdy w listopadzie nie stawiła się w sądzie, gdzie miała odpowiedzieć na zarzut okrucieństwa wobec zwierząt − stwierdza komunikat biura szeryfa powiatu Cook.

Cargile znalazła się w areszcie 11 grudnia, gdy została zatrzymana za popełnienie wykroczenia drogowego w Kansas. Policja ustaliła wówczas, że aresztowana jest poszukiwana listem gończym w powiecie Cook.

Ława przysięgłych w listopadzie postawiła Cargile i właściciela szpitala dla zwierząt w Dolton w stan oskarżenia. Cargile i Amardeep Sangha usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzętami.

Śledztwo w sprawie warunków panujących w szpitalu rozpoczęło się, gdy władze sanitarne dokonały inspekcji placówki znajdującej się w okolicy 15000 Lincoln Avenue w Dolton. Na miejscu inspektorzy znaleźli cztery martwe psy oraz inne, bardzo zaniedbane.

Specjalna jednostka biura szeryfa powiatu Cook przywiozła Cargile do Illinois na początku bieżącego tygodnia. Pozwana stanęła przed sądem w Markham, gdzie sędzia odmówił jej wyjścia na wolność po zapłaceniu kaucji.

We wtorek Hoppe ma pojawić się ponownie przed sądem. (ak)

 Sharon Cargile fot.arch. policji

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*