Oskarżeni o handel kobietami przyznają się do winy. W postawieniu zarzutów wykorzystano podsłuch

Oskarżeni o handel kobietami przyznają się do winy. W postawieniu zarzutów wykorzystano podsłuch

Prokuratura powiatu Cook poinformowała, że kilku oskarżonych przyznało się  do postawionych im zarzutów stręczycielstwa i zmuszania do sprzedawania usług seksualnych.

fot.Almonroth/Wikipedia

fot.Almonroth/Wikipedia

„Niektórzy oskarżeni przyznali się do winy” − stwierdza komunikat prokuratory podsumowujący prowadzone od 2011 roku śledztwo. W wyniku dochodzenia aresztowano stręczycieli, oferujących usługi seksualne nawet 13-letnich dziewcząt.

Przedstawiciele prokuratury przyznają, że jest to pierwsze w kraju dochodzenie prowadzone przy użyciu podsłuchów, które umożliwiły wystosowanie aktów oskarżenia wobec podejrzanych o stręczycielstwo i handel kobietami.

Rzeczniczka stanowej prokuratury Sally Daly ujawniła reporterom sieci ABC, że zarzuty handlu ludźmi usłyszało 10 oskarżonych, którzy od 2011 r. zmusili do sprzedawania usług seksualnych kilkadziesiąt kobiet i dziewcząt. Przyszłe prostytutki stręczyciele rekrutowali na stacjach kolejki CTA, w Internecie  lub przypadkowo na ulicy.

Wiele kobiet to osoby bezdomne, które na rogach chicagowskich ulic lub poprzez Internet sprzedawano kolejnym sutenerom.

Wszyscy oskarżeni przebywają w areszcie, który mogą opuścić po zapłaceniu kaucji dochodzącej nawet do miliona dolarów. (ak)

 

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*