Orędzie budżetowe gubernatora dopiero po prawyborach?

Orędzie budżetowe gubernatora dopiero po prawyborach?

Pat Quinn najprawdopodobniej wygłosi swoje orędzie budżetowe dopiero po marcowych prawyborach, a nie w oryginalnym terminie 19 lutego − powiedział rzecznik gubernatora lokalnej telewizji NBC. Rzecznik nie podał uzasadnienia dla zmiany terminu, ale związki zawodowe twierdzą, że to z ich powodu.

Pat Quinn, gybernator Illinois fot.Wikipedia

Pat Quinn, gubernator Illinois fot.Wikipedia

Zgodnie z zapowiedzią doroczne orędzie ma być przeniesione na 26 marca. Informację tę potwierdził rzecznik marszałka stanowej Izby Reprezentantów Michaela Madigana, który zaznaczył, że zmiana terminu nastąpiła na życzenie Quinna.

Przedstawiciele związków zawodowych uważają, że gubernator przesunął datę swojego wystąpienia, ponieważ planowały one na 19 lutego wielki protest na stanowym Kapitolu w Springfield przeciwko reformie emerytalnej, która redukuje świadczenia tysięcy nauczycieli spoza Chicago oraz pracowników administracji stanu.

Również związek chicagowskich nauczycieli, Chicago Teachers Union, zamierzał tego dnia urządzić wielką demonstrację przeciwko cięciom w ramach ich funduszu emerytalnego, które planuje burmistrz Rahma Emanuela za przyzwoleniem ustawodawców stanowych.

Rzeczniczka CTU Stephanie Gadin stwierdziła, że gubernator, ustawodawcy i burmistrz mogą próbować  unikać związków, ale się przed nimi nie ukryją. −Jeśli nie możemy protestować w lutym, to zrobimy to z pewnością w marcu −  podkreśliła.

Przypomnijmy, że  prawybory odbędą się 18 marca. Wyborcy będą głosować nie tylko na kandydatów do władz stanowych, ale też federalnych, powiatowych i lokalnych.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*