Opustoszałe centrum przy Foster i Northwest Hwy. Są w końcu plany renowacji

Opustoszałe centrum przy Foster i Northwest Hwy. Są w końcu plany renowacji

Niewykorzystane od dawna centrum handlowe u zbiegu ulic Foster i Northwest Highway wreszcie doczeka się renowacji. Ma  tam powstać m.in.  przychodnia medyczna.

Obiekt  o powierzchni użytkowej 37 tys. stóp kwadratowych świeci pustkami od dziesięciu lat, choć znajduje się w dobrze widocznym i ruchliwym miejscu na placu o nazwie Gladstone Plaza.

Radny 45. okręgu miejskiego John Arena i personel jego biura prowadzili starania o zagospodarowanie nieużytku przez ponad dwa lata; w końcu udało się znaleźć dewelopera  z odpowiednią ofertą biznesową.

Ambulatorium medyczne zajmie większą część  pomieszczeń, a pozostałe będą przeznaczone na sklepy i restauracje. W planie jest też upiększenie terenu: posadzenie drzew, stworzenie klombów.

Przeprowadzona zostanie także renowacja 54-stopowego szyldu  Gladstone Plaza, który widoczny jest z autostrady Kennedy. Przedstawiciel biura radnego wyraził wątpliwości w rozmowie z Nadig Newspapers, by władze Chicago udzieliły pozwolenia na postawienie nowego szyldu, ponieważ ostatnio optują za oznakowaniem mniejszych rozmiarów w całym mieście. (ao)

fot.Google Map

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*