Oprah znów najbardziej wpływową celebrytką

Po dwóch latach przerwy amerykańska królowa talk show powróciła na szczyt. Mimo że Oprah Winfrey zarobiła „zaledwie” 77 mln dolarów, przegrywając m.in. z Madonną, magazyn Forbes właśnie jej przyznał pierwsze miejsce na liście stu najbardziej wpływowych celebrytów.

Oprah Winfrey fot. Facebook/OprahWinfrey

Oprah Winfrey fot. Facebook/OprahWinfrey

Przez ostatnie dwa lata Oprah Winfrey na liście stu najbardziej wpływowych gwiazd show biznesu magazynu Forbes zadowolić musiała się drugim miejscem. W najnowszym rankingu uznawana za królową talk show gwiazda pokonała tak znane nazwiska jak Lady Gaga, Beyonce czy Madonna. Ta ostatnia pokonała co prawda Winfrey pod względem zarobionych w czasie ostatniego roku (od czerwca 2012 do czerwca 2013) pieniędzy, inkasując w sumie 125 mln dolarów, ale lista magazynu Forbes przygotowywana jest również w oparciu o inne kryteria: m.in. popularność w mediach, obecność w reklamach czy sympatię amerykańskiej opinii publicznej.

Właśnie dzięki kombinacji tych czynników, mimo stosunkowo skromnych 77 mln zarobionych w ostatnim roku, Oprah powróciła na szczyt listy najbardziej wpływowych celebrytów. Tuż za nią uplasowała się Lady Gaga, która zarobiła w ciągu ostatnich 12 miesięcy 80 mln dolarów. Na podium znalazł się także Steven Spielberg (100 mln dol.), który swą wysoką pozycję zawdzięcza wielkiemu sukcesowi filmu Lincoln.

W pierwszej dziesiątce listy magazynu Forbes pojawili się także Beyonce, Madonna, Bon Jovi, Roger Federer, Justin Bieber i Ellen DeGeneres.

 (MP)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*