Oprah Winfrey sprzeda studio w Chicago?

Oprah Winfrey sprzeda studio w Chicago?

Oprah Winfrey, gospodyni niegdyś bardzo popularnego talk show i jedna z najbogatszych kobiet świata, zatrudniła agencję pośrednictwa nieruchomości, by dokonała oceny możliwości sprzedaży jej studia w zachodniej części Chicago.

Harpo Studios w Chicago fot. Gregreesehd/Wikimedia

Harpo Studios w Chicago fot. Gregreesehd/Wikimedia

Sprzedaż miałaby nastąpić dwa lata po tym, jak Winfrey zakończyła prowadzenie i produkcję talk show na rzecz swojego kanału telewizyjnego Oprah Winfrey Network z siedzibą w Los Angeles. Studio Harpo przy West Washington Boulevard w Chicago obecnie realizuje programy dla OWN.

Z dobrze poinformowanych źródeł wynika, że Winfrey rozważa sprzedaż Harpo Studios lub skorzystanie z refinansowania pożyczki hipotecznej. Brana jest również pod uwagę możliwość wynajmu czterech budynków centrum produkcyjnego.

Rzeczniczka Harpo Studios Nicole Nichols oficjalnie potwierdziła informacje o zatrudnieniu agencji pośrednictwa nieruchomości Eastdil Secured.

Sean Conlon, agent nieruchomości i założyciel Conlon&Co., tak wypowiadał się o królowej talk show: – Winfrey ma duże zasługi.

Była nie tylko pionierem telewizyjnego programu, ale podjęła też ryzyko zainwestowania w nieruchomości w podupadającej dzielnicy zachodniej części śródmieścia.

W 1988 r. wraz z grupą inwestorów Winfrey kupiła kampus o powierzchni 88 tys. stóp kw. (8175 m kw.) przy 1058 W. Washington Blvd, który w następnych latach został znacznie rozbudowany.

Zainaugurowany w 2011 r. kanał telewizyjny OWN to wspólne przedsięwzięcie Harpo i Discovery Communicatons. Programy OWN są oglądane w 85 mln amerykańskich domów.

(ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*