Oprah Winfrey ma swoją ulicę w Chicago

Oprah Winfrey,  gwiazda słynnego na całym świecie talk show, od środy ma ulicę swojego imienia w Chicago. Wybór Wietrznego Miasta nie był przypadkowy. To właśnie tu od 25 lat Winfrey nagrywa swoje programy w HARPO Studios.

fot.Chicago Sun-Times/ Oprah Winfrey ma w Chicago swoją ulicę

Uroczystości nadania imienia gwiazdy odcinkowi ulicy  w północno-zachodniej części miasta odbyły się w obecności burmistrza Richarda Daley’go. Winfrey, której ostatni program zostanie wyemitowany 25 maja, żartowała, że  taki honor przewyższa nagrody Oscara i Emmy.

Burmistrz Wietrznego Miasta podkreślił, że gwiazda przez ponad dwie dekady dzieliła swój talent z Chicago, którego tez była światowym ambasadorem.

Uroczystość, która odbywała się przed HARPO Studios przy 1058 W Washington Blvd., zgromadziła nie tylko przedstawicieli władz miejskich, ale także współpracowników Winfrey, a także znaczną liczbę fanów celebrytki.

Oprah Winfrey prawdziwie wzruszona mówiła m.in: „To jest historia, granicząca z cudem. Kolorowa dziewczynka urodzona w Kosciuszko w stanie Mississippi na drodze pełnej czerwonego kurzu, kończy tę drogę ulicą swojego imienia w jednym z największych miast świata, w Chicago”. 

Program Winfrey od lat cieszy się ogromną popularnością i przyciąga przed ekrany miliony Amerykanów. Przez wielu odejście „królowej talk show” to koniec pewnej ery w amerykańskiej telewizji.

Zobacz także:

Prezydent na nagraniu w studiu Oprah Winfrey

Ostatni show Oprah Winfrey 25 maja

Oprah Winfrey ujawnia, że ma przyrodnią siostrę

MB

Categories: Chicago

Comments

 1. klim z chicago
  klim z chicago 11 maja, 2011, 20:19

  Tak, ona ma swoja ulice, z Zydzi maja swoje kamienice.

  Reply this comment
 2. Gosia
  Gosia 12 maja, 2011, 07:05

  Kto ma kase ten ma wszystko.

  Reply this comment
 3. hanna wodzynska
  hanna wodzynska 12 maja, 2011, 10:07

  Gosiu prawie wszystko))

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*