Opiekunka emerytki ukradła z bankomatu 12 tys. dolarów

Latrisha M. Allen fot.Chicago Police

Latrisha M. Allen fot.Chicago Police

Opiekunka mieszkanki Harwood Heights została oskarżona o kradzież ponad 12 tys. dol.; kobieta blisko 60 razy podejmowała z bankomatu sumy należące do pracodawczyni.

40-letnia Latrisha M. Allen została aresztowana w ubiegłym tygodniu. Allen usłyszała zarzuty kradzieży tożsamości i finansowego wykorzystywania starszej osoby. Za możliwość odpowiadania z wolnej stopy sędzia wyznaczył kaucję wysokości 50 tys. dolarów.

Z dokumentów sądowych wynika, że Allen podejmowała pięniądze pomiędzy 19 sierpnia a 2 grudnia, korzystając z bankomatu usytuowanego w tym samym budynku, w którym znajduje się mieszkanie ofiary. Kamera bankomatu wielokrotnie sfotografowała Allen w chwili wypłaty pieniędzy.

Prokuratura ustaliła, że ofiara kradzieży zaufała Allen, powierzając jej kartę debetową i ujawniając numer PIN, by opiekunka mogła w sklepach CVS i Walgreens kupić seniorce lekarstwa i artykuły pierwszej potrzeby. Allen nigdy nie otrzymała od właścicielki karty zgody na wypłatę gotówki z bankomatu.

Aresztowana przez policję Harwood Heights Allen, zamieszkała w okolicy 2100 West Adams Street, przyznała się do winy. Podczas zeznań wyjaśniła, że potrzebowała pieniędzy na opłacenie czynszu, spłatę rat pożyczki za samochód i utrzymanie czwórki dzieci. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*