Oficjalne otwarcie sklepu Mariano’s w Park Ridge

Oficjalne otwarcie sklepu Mariano’s w Park Ridge

Nowy hipermarket spożywczy Mariano’s na miejscu zamkniętego sklepu Dominick’s otwarto w poniedziałek w Park Ridge koło Chicago. Placówka handlowa przy Cumberland Ave. i Higgins Rd. jest pierwszą z  11, która rozpoczęła działalność pod szyldem Mariano’s.

fot.Facebook

fot.Facebook

Kompania Roundys Supermarkets z siedzibą w Milwaukee, do której należą Mariano’s zakupiła sieć sklepów Dominick’s w grudniu ubiegłego roku. Sklep w Park Ridge i cztery inne, zamknięte 28 grudnia, zostały poddane renowacji . Większość prac renowacyjnych ma potrwać od 30 do 45 dni.

Nie ustalono daty otwarcia placówek w innych lokalizacjach: w Western Springs i Northfield na przedmieściach i przy 2021 W. Chicago oraz 5201 N. Sheridan Rd. w Chicago.

Pozostałe sześć sklepów Dominick’s zostało zamkniętych 25 stycznia i zostaną ponownie otwarte w kwietniu właśnie jako Mariano’s.

Likwidacja sieci sklepów Dominick’s należących do kalifornijskiej kompanii Safeway Inc. spowodowała utratę pracy przez ponad 6 tys.osób. Część z nich znalazła zatrudnienie w Mariano’s, w tym także w placówce w Park Ridge.

W styczniu Park Ridge Liquor Licence Review Board jednogłośnie głosowała za przyznaniem Mariano’s w Park Ridge licencji na sprzedaż alkoholu tego samego typu, jaką otrzymała sieć Whole Foods. Oznacza to, że na terenie sklepu przy 1900 S. Cumberland Ave.  klienci mogą spożywać piwo i wino.

(ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*