Oficer Michalski zginął na służbie

Funkcjonariusz departamentu policji w Milwaukee, w stanie Wisconsin, Michael Michalski zginął na służbie, zastrzelony przez recydywistę. To drugi policjant, który zginął w Milwaukee w ciągu niespełna dwóch miesięcy.

Michael Michalski fot.Milwaukee Police

Do zdarzenia doszło w środę, 25 lipca. Dwóch policjantów usiłowało aresztować 30-letniego Jonathana Copelanda, recydywistę poszukiwanego za posiadanie heroiny i przemoc domową. Kiedy policjanci weszli do domu przestępcy, w okolicy skrzyżowania ulic Wright i 28., ten otworzył w ich kierunku ogień. Funkcjonariusze również sięgnęli po broń, ale nie zdołali trafić napastnika. W wyniku strzelaniny na miejscu zginął 52-letni Michael Michalski, policjant z 17-letnim stażem w departamencie policji w Milwaukee.

Copeland został aresztowany. Mężczyzna ma bogatą przeszłość kryminalną, był w przeszłości karany za przestępstwa narkotykowe i napady z bronią w ręku.

Oficer Michalski pozostawił żonę i trzech synów. To drugi w ciągu niespełna dwóch miesięcy policjant, który zginął na służbie w Milwaukee. 7 czerwca oficer Charles Irvin zginął w wypadku, do którego doszło podczas policyjnego pościgu.
(gd)

Categories: Chicago

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 26 lipca, 2018, 17:34

  Za stworzenie atmosfery nienawiści do policjantów można podziękować niejakiemu panu C.Kaeperinick, który „słynny” jest z tego, że nosi skarpetki przedstawiające policjantów jako świnie.

  Reply this comment
 2. zza kałuży
  zza kałuży 26 lipca, 2018, 21:25

  To teraz zabija „atmosfera nienawiści”?
  Skoro mamy taką atmosferę, to dlaczego ani ja ani ty nie strzelamy do policjantów tylko robią to recydywiści, dobrze zahartowane bandziory?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*