Ofiara Dennisa Hasterta ujawnia szczegóły molestowania

Dennis Hastert fot.Tannen Maury/EPA

Dennis Hastert fot.Tannen Maury/EPA

Scott Cross, mężczyzna, który oskarża o molestowanie seksualne byłego marszałka Izby Reprezentantów Dennisa Hasterta, po raz pierwszy zeznawał przed przedstawicielami prokuratury i parlamentu stanowego.

Przesłuchanie Crossa odbyło się 4 października w Bilandic Building, w chicagowskim śródmieściu. Oprócz prawników na przesłuchaniu obecni byli stanowi ustawodawcy, naciskani przez prokuraturę, by usunęli z prawa stanowego ograniczenia wiekowe dotyczące odpowiedzialności za przestępstwa seksualne przeciwko dzieciom.

Scott Cross twierdzi, że był seksualnie wykorzystywany przez Hasterta w 1979 r., kiedy był uczniem liceum w Yorkville, w którym Dennis Hastert pracował jako trener drużyny zapaśników. Mężczyzna, opowiadając o szczegółach molestowania, z powodu silnych emocji kilkukrotnie nie był w stanie kontynuować zeznań.

Dennis Hastert odsiaduje wyrok za przestępstwa bankowe związane z wypłacaniem pieniędzy ofiarom molestowania, nie mógł jednak być sądzony za pedofilię, ponieważ przestępstwa przedawniły się. W parlamencie stanowym na rozpatrzenie czekają cztery projekty ustawodawcze dotyczące zlikwidowania klauzuli przedawnienia w odniesieniu do przestępstw pedofilskich.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*