Odłożony termin zapisów do chicagowskiego maratonu

Odłożony termin zapisów do chicagowskiego maratonu

Termin rozpoczęcia zapisów na Bank of America Chicago Marathon został przesunięty na 19 marca ze względu na konieczność sprawdzenia sprawności nowego systemu − poinformowali organizatorzy tegorocznego biegu.

fot.Mike Lavoie/Flickr

fot.Mike Lavoie/Flickr

Pierwotny termin rejestracji miał trwać od 5 marca do 7 kwietnia. Nowy system loteryjny ma wybrać szczęśliwców, którzy otrzymają prawo wzięcia udziału w biegu, o czym zostaną powiadomieni najpóźniej do 14 kwietnia.

Organizatorzy ujawnili jednak, że cały proces zostanie przesunięty, by „uzyskać pewność, że rejestracja będzie przebiegać bez zakłóceń”. Zapewnili jednocześnie, że termin zakończenia zapisów − w południe 7 kwietnia − pozostaje bez zmian.

W tym roku liczbę biegaczy ograniczono do 45 tys. osób. Do udziału w biegu automatycznie kwalifikują się mężczyźni, którzy w przeszłości ukończyli maraton w czasie poniżej 3 godz. 15 min. i kobiety legitymujące się czasem poniżej 3 godz. 45 min.

Wszyscy pozostali wezmą udział w loterii, która wyłoni uczestników chicagowskiego maratonu. W tym roku cieszący się ogromną popularnością bieg odbędzie się 12 października.

(ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*