Odbudował gang z pieniędzy z odszkodowania

Thaddeus “TJ” Jimenez fot.Cook County Sheriff's Office

Thaddeus “TJ” Jimenez fot.Cook County Sheriff’s Office

36-letni Thaddeus Jimenez, który w 2012 r. otrzymał od miasta odszkodowanie w wysokości 25 mln dolarów, pieniądze wydał na rozwój… swojego gangu.

Podczas rozprawy 9 marca prokuratorzy domagali się 10 lat więzienia dla Jimeneza. Lider gangu Simon City Royals przyznał się do postrzelenia innego, byłego członka gangu w obie nogi. W sądzie odtworzone zostało nagranie ze strzelaniny.

W wieku 13 lat Jimenez został skazany za zamordowanie 19-latka Erica Morro. W więzieniu spędził 16 lat. Gdy w 2009 r. wyszedł na wolność, zaskarżył miasto Chicago i kilku policjantów o ignorowanie dowodów przeciwko innemu nastolatkowi. Sprawę wygrał i w 2012 r. otrzymał odszkodowanie w wysokości 25 mln dolarów.

Dziennik „Chicago Tribune” donosi, że Jimenez wydał miliony dolarów na luksusowe samochody dla siebie i swojego gangu. Jego członkom zafundował m.in. wytatuowanie sobie insygniów gangu na twarzy.

(jm)

Categories: Chicago

Comments

 1. Stasiu
  Stasiu 9 marca, 2017, 15:05

  Coz, pieniadze sa potrzebne, ale trzeba miec jeszcze troche rozumu.

  Reply this comment
 2. RP
  RP 9 marca, 2017, 22:18

  A tam sie czepiacie, deokraci/liberalki wiedza lepiej co z waszymi podatkami robic. Do tego deal byl totalnie blogoslawiony bo zarobil na tym koszerny adwokat. Glosujcie dalej baranki i owce na demokratyczna zaraze.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*