Ochrona Rahma Emanuela nagminnie łamie przepisy drogowe (ZOBACZ WIDEO)

SUV Rahma Emanuela przejeżdża skrzyżowanie Cicero i Washington na czerwonym świetle. Dodatkowo samochód jedzie "pod prąd". fot.Crime In Wrigleyville + Boystown YouTube

SUV Rahma Emanuela przejeżdża skrzyżowanie Cicero i Washington na czerwonym świetle. Dodatkowo samochód jedzie „pod prąd”.
fot.Crime In Wrigleyville + Boystown YouTube

Biuro burmistrza  znalazło się  w ogniu krytyki, gdy kamery miejskiego monitoringu po raz kolejny sfilmowały rażące wykroczenia drogowe pracowników ochrony Rahma Emanuela. Burmistrz zapewnił, że osobiście płaci wszystkie mandaty, a przekroczenia przepisów bywają koniecznością.

Ochroniarze burmistrza to ludzie zdecydowani i skuteczni, nie zatrzymują ich ani czerwone światła, ani zakazy wjazdu. Kamery umieszczone na wielu chicagowskich skrzyżowaniach już kilkakrotnie nagrywały pojazdy burmistrzowskiej kolumny łamiące przepisy drogowe.

Na ostatnim nagraniu z 21 marca czarne SUV wiozące pracowników ochrony Emanuela, w biały dzień, przy dużym natężeniu ruchu, przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle a następnie skręca pod prąd w ulicę jednokierunkową. Na innym nagraniu, również z marca, pojazd burmistrzowskiej kawalkady nie zatrzymuje się na czerwonym świetle.

Burmistrz Rahm Emanuel w odpowiedzi na zarzuty o nadużywanie przywilejów odpowiedział, że osobiście płaci wszystkie mandaty za wykroczenia kierowców swojej kolumny. Dodał też, że w sytuacjach wyjątkowych ostatni pojazd kolumny musi przejechać na czerwonym świetle, by w ten sposób nie dopuścić do jej przerwania. Nie skomentował jednak przypadków nagminnego łamanie przepisów przez pojedyncze pojazdy prowadzone w czasie pracy przez jego pracowników.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*