Obrabował syna burmistrza, trafi do obozu karnego

Phillip B. Payne fot.Illinois Department of Corrections

Phillip B. Payne fot.Illinois Department of Corrections

Nastolatek, blisko dwa lata temu obrabował syna burmistrza Rahma Emanuela, może trafić na 6 miesięcy do obozu karnego. Philip Payne wszedł ponownie w kolizję z prawem będąc pod nadzorem sądowym za napad rabunkowy na Zacha Emanuela.

19-leni Payne przyznał się w zeszłym tygodniu do handlu kokainą i poruszania się skradzionym samochodem za co został w skazany na siedem lat więzienia. Jednak sędzia rekomendował umieszczenie go w obozie karnym, a nie w więzieniu; jeśli kara i rehabilitacja okażą się nieskuteczne, nastolatek ma być osadzony w zakładzie penitencjarnym.

Jeśli Payne zostanie zakwalifikowany na pobyt w obozie karnym dla nieletnich, gdzie nastolatki uczą się m.in. musztry w stylu wojskowym, wówczas odzyska wolność po zaliczeniu 6-miesięcznego szkolenia. W przypadku dyskwalifikacji lub niezaliczenia programu Payne trafi za kratki na siedem lat.

Przypomnijmy, że Phil Payne wraz ze wspólnikiem obrabował Zacha Emanula z komórki, gdy syn burmistrza spacerował przed rodzinnym domem i rozmawiał przez telefon. Para obezwładniła ofiarę i poturbowała. Do zdarzenia doszło 19 grudnia 2014 r. około godz. 22 w okolicy 4200 North Hermitage w chicagowskim Ravenswood, w północno-zachodniej części miasta. Payne nigdy nie ujawnił nazwiska swego wspólnika, który uczestniczył w napadzie na syna burmistrza.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*