Obniżki podatku od nieruchomości dla seniorów

Obniżki podatku od nieruchomości dla seniorów

Mieszkasz w powiecie Cook, jesteś właścicielem nieruchomości i ukończyłeś 65 lat? Sprawdź, czy kwalifikujesz się na obniżkę podatku od nieruchomości. 1 sierpnia mija termin składania podań o obniżkę podatku. Jest to też termin zapłacenia podatku.

Skarbnik powiatu Cook, Maria Pappas przypomina, że 1 sierpnia mija termin przyjmowania podań o obniżkę podatku od nieruchomości dla kwalifikujących się seniorów, czyli osób powyżej 65 roku życia. O podatkowe zniżki mogą ubiegać się seniorzy – właściciele nieruchomości, zamieszkujący w powiecie Cook. Jak informuje skarbnik Pappas, osób, które mogą zaoszczędzić pieniądze dzięki zniżce Senior Citizen Homestead Exemption jest w powiecie Cook 31 tysięcy, a 21 tys. z nich może składać podania o Senior Freeze Exemption, czyli „zamrożenie” podatku. Opcja ta jest możliwa jeśli roczny dochód gospodarstwa domowego seniora nie przekracza 65 tys. dol.

Zgodnie z prawem stanowym, osoby spełniające wymagane kryteria muszą składać podania o obniżenie podatku od nieruchomości każdego roku. Informacje na temat zniżek podatkowych można znaleźć na stronie internetowej skarbnik powiatowej: www.cookcountytreasurer.com. Wystarczy wybrać opcję „Your Property Overview” i wpisać numer PIN (Property Index Number) swojej nieruchomości. W witrynie skarbnika można też zapłacić podatek do 1 sierpnia. Po upływie tego terminu podatnicy zapłacą kary i odsetki.

Podania dotyczące obniżek podatku można uzyskać odwiedzając stronę internetową urzędu szacowania nieruchomości: www.cookcountyassessor.com lub odwiedzając osobiście urząd: Cook County Assessor’s Office, 118 North Clark Street, (pokój 320) w Chicago albo dzwoniąc pod numer tel. (312) 443 7550.
(gd)

fot.123RF

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*