Oberweis kandyduje na senatora USA. GOP nie jest zachwycona

Oberweis kandyduje na senatora USA. GOP nie jest zachwycona

Senator stanowy Jim Oberweis nie rezygnuje z ambicji politycznych związanych z wyższym urzędem. Kandyduje na stanowisko senatora federalnego, choć nie jest tym faktem zachwycona Partia Republikańska.

Jim Oberweis fot. jimoberweis.com

Jim Oberweis fot. jimoberweis.com

Liderzy GOP-u odradzali Oberweisowi ubieganie się o senatorski fotel na szczeblu krajowym, ponieważ  w przeszłości nie krył się ze swoimi skrajnie konserwatywnymi poglądami; nazywany jest rasistą i bigotem. Naraził się nie tylko mniejszościom etnicznym i rasowym, ale też imigrantom i społecznościom LGBT.

Gdyby zdobył republikańską nominację na urząd senatora USA, to w wyborach powszechnych zmierzyłby się z długoletnim i popularnym senatorem demokratycznym Richardem Durbinem, rzecznikiem praw imigrantów, homoseksualistów oraz mniejszości etnicznych i rasowych.

W prawyborach Partii Republikańskiej kontrkandydatem Oberweisa ma być w 2014 r. Doug Truax, przedsiębiorca z Downers Grove.

Oberweis jest mieszkańcem Sugar Grove, inwestorem i właścicielem znanych zakładów mleczarskich. Urząd senatora stanowego sprawuje dopiero od roku. Wcześniej pięciokrotnie bez powodzenia startował w wyborach na różne urzędy, m.in. na gubernatora.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*