Obama za Pritzkerem (wideo)

Były prezydent Barack Obama wystąpił w nagraniu popierającym demokratę J.B. Pritzkera na gubernatora stanu Illinois.

90-sekundowe wideo opublikowane w poniedziałek to pierwsze nagranie z udziałem Baracka Obamy, dotyczące jesiennych wyborów. Obama mówi w nim m.in., że „zna i ufa J.B.” i zapewnia o skuteczności demokraty-miliardera.

J.B. Pritzer w listopadowych wyborach będzie próbował pokonać urzędującego gubernatora Illinois, Bruce’a Runera. Według sztabu wyborczego Pritzkera, wideo będzie rozpowszechniane w mediach społecznościowych; na razie nie ma planów wykorzystywania go w reklamach telewizyjnych.

W nagraniu Obama przypisuje Pritzkerowi zasługi stworzenia tysięcy miejsc pracy poprzez chicagowski inkubator przedsiębiorczości 1871 oraz rozszerzenie programu śniadań szkolnych dla 200 tysięcy dzieci z rodzin o niskich dochodach.

Wybory powszechne na gubernatora i urzędy stanowe odbędą się w Illinois 6 listopada. Oprócz Pritzkera i Raunera o urząd gubernatora ubiega się także konserwatysta Sam McCann i libertarianin Grayson „Kash” Jackson.

(jm)

fot.J.B. Pritzker/YouTube.com/screenshot

Categories: Chicago, Wybory 2018

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 9 września, 2018, 22:37

  Obama niech się odczepi od wyborów. Był przez wiele lat „community organizer” w Chicago i co zrobił dla poprawy losu swoich czarnych braci? Lepiej jak weźmie Emanuela i razem zajmą się jego „wielkim” centrum. Czarni Amerykanie w Chicago strzelają do siebie nawzajem jak strzela się na polowaniu do kaczek. Co robią „elity” demokratyczne z panem Madiganem i jego córką na czele dla rozwiązania tego problemu? Nic nie robią. Liczą, że problem sam się rozwiąże. Część mieszkańców zapewne wyjedzie, a pozostali będą się nadal eksterminować nawzajem aż do „całkowitego rozwiązania problemu”. Czy to nie jest 100% rasizm? Trzeba być zupełnie slepym (albo też tak nienawidzieć Trumpa i republikanów, że nic innego się nie liczy), aby popierać demokratów. Przykre jest to, że dotyczy to części polonijnych „elit”, które uległy antyamerykańskiej propagandzie antyamerykańskich mediów.

  Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 10 września, 2018, 10:23

  Czarny człowiek genetycznie nie jest zdolny do rządzenia. To nie jest rasizm, to stwierdzenie i z tego powodu czarni nie są gorsi…a może nawet lepsi od białych.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*