Obama o Emanuelu: To będzie wspaniały burmistrz

„Chcę przekazać moje gratulacje Rahmowi Emanuelowi zasłużonego zwycięstwa. Jako chicagowianin i przyjaciel jestem ogromnie z niego dumny. Rahm będzie wspaniałym burmistrzem dla wszystkich mieszkańców Chicago” – napisał w oświadczeniu skierowanym na ręce byłego szefa swojego gabinetu prezydent USA. Prezydent także dzwonił do Rahma Emanuela, by osobiście mu pogratulować.
fot.Reuters/ Nowy burmistrz Chicago, Rahm Emanuel wraz z rodziną

Z blisko 55-procentowym poparciem, ale przy niskiej frekwencji (41 proc.) faworyt wyścigu do najwyższego urzędu w mieście podziękował we wtorek późnym wieczorem chicagowianom, którzy oddali na niego głosy: „Dziękuję Chicago. Wszystko co mogę powiedzieć, to to, że wiecie co zrobić, by facet poczuł się z powrotem w domu”.

Burmistrz-elekt zadeklarował współpracę ponad podziałami na rzecz lepszej przyszłości miasta, podkreślił też, że tuż po ogłoszeniu zwycięstwa rozmawiał z odchodzącym włodarzem. Z Richardem Daley zgodzili się co do tego, że tylko silne przywództwo może uczynić  Chicago światowym liderem wśród amerykańskich aglomeracji zmagających się z różnymi problemami.

Emanuel podziękował także żonie, Amy Rule za to, że „jest naszą opoką w tym wszystkim”.

Po raz pierwszy od 22 lat, odchodzący burmistrz Richard Daley nie wziął osobiście udziału w wyborach korzystając z prawa do wcześniejszego oddania głosu. Wraz z małżonką był poza miastem.

Zaprzysiężenie nowego burmistrza zapowiedziano na 16 maja.

MB

Categories: Chicago

Comments

 1. hanna wodzynska
  hanna wodzynska 23 lutego, 2011, 08:54

  nie czaz zalowac roz gdy lasy plona……….

  Reply this comment
 2. tadeusz
  tadeusz 23 lutego, 2011, 12:00

  To prawda, Mr Rahm E. z pewnoscia wyznaczy nowy trakt na sciezce rozwoju Wietrznego Miasta. Rodacy powinni zapewnic sobie w tym udzial, biznesowy oczywiscie. Czy ktos z polonii podejmie ten trud? Pan doktor w rozmowie radiowej o kampanii wyborczej przypomnial sie polonii od azbestu, czy potrafi cos wiecej, w nowym rozdaniu Chicago, nowe biznesy moga miec szanse.

  Reply this comment
 3. Heniek
  Heniek 23 lutego, 2011, 20:46

  Obama stwiedza ze Emanuel jest wspanialy, a moze oni dwoch sa wspaniali? tylko w czym? Oba-ma juz pozmienial Emanuel juz przed terminel uciekl z Bialego Domku. Szybko osiagaja cel za pomoca starszego *****(edyt.red) Clintona.

  Reply this comment
 4. hanna wodzynska
  hanna wodzynska 24 lutego, 2011, 09:08

  odkrywca to skleroza nie edukacja ,wiec troche tolerancji ,czasem.Ale masz racje moj maz mowi ze szkoda czasu na takich „odkrywcow” i chyba sie nie myli.
  Heniu jestem podobnego zdania.Czy wkoncu i tu ludzie beda mieli dosc tej demagogii?

  Reply this comment
 5. hanna wodzynska
  hanna wodzynska 24 lutego, 2011, 09:33

  Do Pana ,Pani?Odkrywca,jest jedna roznica ze umiem sie przyznac do „choroby”jesli skleroza nia jest.

  Reply this comment
 6. hanna wodzynska
  hanna wodzynska 24 lutego, 2011, 09:39

  A tak wogole czy nawet te najsensowniejsze komentarze komus potrzebne?.Swiat sie „kreci” bez wzgledu na to jak bysmy sobie zyczyli.I kto ma wplyw na to ?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*