Obama ostro skrytykował Trumpa

Obama ostro skrytykował Trumpa

Były prezydent Barack Obama, w swoim wystąpieniu na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign , zachęcał młodzież do startu w nadchodzących wyborach uzupełniających do Kongresu. Obama zarzucił Donaldowi Trumpowi i republikanom demagogię i pogłębianie podziałów wśród Amerykanów.

W piątek, 7 września Barack Obama wystąpił na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign. Było to pierwsze wystąpienie byłego prezydenta po opuszczeniu Białego Domu, w którym wyraźnie opowiedział się po stronie demokratów.

Obama skrytykował republikanów i urzędującego prezydenta Donalda Trumpa za uprawianie demagogii i pogłębianie podziałów politycznych i światopoglądowych wśród Amerykanów. Oskarżył Trumpa o uprawianie „polityki plemiennej”, opartej na strachu i paranoi. Lekarstwem na, zdaniem Obamy, złą sytuację polityczną w kraju, będą nadchodzące jesienne wybory uzupełniające do Kongresu. Obama wezwał młodzież, aby swoje niezadowolenie z poczynań polityków prawicy wyrazili przy wyborczych urnach.

Na wystąpienie popularnego w Chicago byłego prezydenta zarejestrowało się 22,6 tys. studentów chicagowskiej uczelni – 17 razy więcej niż wynosiła liczba miejsc w uniwersyteckim Foellinger Auditorium. Wystąpienia Baracka Obamy wysłuchało 1,3 tys. osób.
(gd)

fot.THEMBA HADEBE/POOL/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 7 września, 2018, 15:28

  Zgadzam się w zupęłności z B.Obama. Należy absolutnie głosować, aby uratować Amerykę przed ustrojem totalitarnym w stylu komuno-faszystowskim, który chce zafundowąć krajowi partia zwana przez nieporozumienie demokratyczną.

  Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 7 września, 2018, 18:13

  Zgadzam się w 100 procentach. Trzeba głosować, by ratować kraj przed opętanym egocentrykiem.

  Reply this comment
 3. Yaroon
  Yaroon 8 września, 2018, 01:29

  Uważajcie żeby „ratując kraj prze trampkiem” jeszcze gorszy nie zapanował. Często tak bywa. „Wy wójta się nie bójta” jak śpiewał Kobuszewski.

  Reply this comment
 4. dosmucacz
  dosmucacz 8 września, 2018, 20:42

  Jedno jest pewne 100%. Kandydatem „demokratów” na prezydenta będzie w 2020 roku Spartacus.

  Reply this comment
 5. Yaroon
  Yaroon 9 września, 2018, 02:32

  Chcecie mieć mądrego i dobrego prezydenta? Poproście Cara Putina 🙂

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*