Obama odpowiada na apel radnych z Chicago w sprawie imigrantów

Obama odpowiada na apel radnych z Chicago w sprawie imigrantów

Apel chicagowskich radnych o  wstrzymanie deportacji nieudokumentowanych imigrantów rodziców dzieci urodzonych w USA spotkał się z przychylną reakcją prezydenta Baracka Obamy. Już następnego dnia prezydent wydał Departamentowi Bezpieczeństwa Kraju polecenie rozważniejszego traktowania imigrantów i skupienia się na wydalaniu osób, które dopuściły się czynów przestępczych.

Prezydent Barack Obama fot.Michael Reynolds/POOL/PAP/EPA

Prezydent Barack Obama fot.Michael Reynolds/POOL/PAP/EPA

Podczas spotkania z latynoskimi ustawodawcami, którzy dążą do wskrzeszenia negocjacji w sprawie reformy imigracyjnej mimo oporu republikanów, którzy w roku wyborczym nie chcą narażać się swemu elektoratowi, Obama powiedział, że rozumie cierpienia rodzin rozbitych z powodu źle funkcjonującego systemu imigracyjnego. Agencja AP informuje, że na spotkaniu z prezydentem nie pojawił się żaden republikański ustawodawca.

Prezydent powiadomił ustawodawców, że już zwrócił się doJeha Johnsona sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Kraju, by sprawdził możliwości bardziej humanitarnego podejścia do sprawy w ramach istniejącego prawa.

Kongresman Luis Gutierres z Illinois  poinformował, że w tym tygodniu uda się do sekretarza Johnsona, by przekazać mu własne pomysły odnośnie wstrzymania deportacji nieudokumentowanych imigrantów. Możliwość zmian w egzekwowaniu praw deportacyjnych nastąpiła w związku z  coraz  silniejszym naciskiem na prezydenta grup obrońców imigrantów.

(eg)

Categories: Chicago, Imigracja

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*