Nowy sędzia w sprawie Elżbiety Plackowskiej

Przyznany z urzędu obrońca Elżbiety Plackowskiej złożył wniosek o to, by sprawa Polki nie została przydzielona sędziemu George’owi  Bakalisowi. Mike Mara poprosił także o zastąpienie sędziego Johna Kinsella, który wstępnie przesłuchiwał kobietę i odmówił jej wyjścia za kaucją. Obrońca nie chciał komentować sprawy; w jego wniosku nie ma również konkretnych powodów, dla których prosi o innego sędziego.

fot.InformacjeUSA/ Przed domem, gdzie Elżbieta Plackowska dokonała zbrodni ustawiono symboliczne krzyże

Zarówno George Bakalis, jak i John Kinsella prowadzili w przeszłości spektakularne sprawy związane z zabójstwami dzieci. SędziaBakalis prowadził proces Marilyn Lemak, która w 1999 roku zabiła w Naperville trójkę swoich dzieci. Na początku roku w związku z niepoczytalnością Marci Webber, sędzia Bakalis uznał ją niewinną zamordowania czteroletniej córki w Bloomingdale.

John Kinsella, były asystent prokuratora stanowego, w 1995 roku skazał trzech oskarżonych za zabójstwo Debry Evans na dożywocie. Oprawcy zabili ciężarną mieszkankę Addison, wyrwali płód oraz zamordowali dwójkę jej dzieci.

Sprawa Elżbiety Plackowskiej, która zamordowała swojego siedmioletniego syna i pięcioletnią Olivię Dworakowski, którą się opiekowała, została przydzielona sędziemu Robertowi Kleemanowi, który zgodził się na przyznanie Polce tłumacza oraz wydanie Arturowi Plackowskiemu samochodu, którym kobieta odjechała z miejsca zbrodni, a w którym policja znalazła jeden z noży użytych w czasie zbrodni.

Polce postawiono zarzut morderstwa pierwszego stopnia. Kolejną rozprawę wyznaczono na 21 listopada.

tz

 

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*