Nowy raport o pedofilii wśród duchownych z Illinois

Nowy raport o pedofilii wśród duchownych z Illinois

Blisko czterysta nazwisk duchownych oraz pracowników świeckich znalazło się na najnowszej liście osób oskarżonych o wykorzystywanie seksualne nieletnich na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat w sześciu diecezjach w Illinois. Są wśród nich polskie nazwiska.

W najnowszym raporcie, sporządzonym przez Jeff Anderson and Associates, kancelarię prawną reprezentującą ofiary wykorzystywania seksualnego przez duchownych, znalazło się 395 nazwisk księży i pracowników świeckich z Illinois, w tym kilka polskojęzycznych.

Opublikowany w środę, liczący 182 strony dokument pod nazwą The Anderson Report zdaniem autorów jest najbardziej wyczerpującą listą duchownych z Illinois, którzy byli oskarżeni o wykorzystywanie seksualne nieletnich na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat w sześciu katolickich diecezjach Illinois, bez względu na końcowy rezultat śledztwa.

Lista zawiera ponad dwa razy więcej nazwisk niż oficjalna lista opublikowana wcześniej przez archidiecezję chicagowską. Ponadto w raporcie oprócz nazwisk znalazły się zdjęcia oskarżonych, ogólne informacje o nich i znana historia posługi w poszczególnych parafiach.

Więcej o Raporcie Andersona i jego polskich wątkach będziemy pisać w weekendowym wydaniu „Dziennika Związkowego”. (jm)

fot.123RF

Categories: Chicago, Religia

Comments

  1. sabina
    sabina 21 marca, 2019, 11:36

    duchownych powinno się kastrować. duchowny /ksiadz z powołania powinnien poddać się kastracji skoro chce słuzyć bogu ,powinien dokonać miłosierdzia.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*