Nowy pas na O’Hare Ale czy będzie używany?

Nowy pas na O’Hare Ale czy będzie używany?

Zamknięcie federalnego rządu z braku ustawy budżetowej nie powinno mieć wpływu na zaplanowane na 17 października otwarcie nowego pasa startowego na międzynarodowym lotnisku O’Hare. Może jednak sprawić, że samoloty nie będą z niego korzystać.

 fot. Piotrus/Wikimedia

fot. Piotrus/Wikimedia

Krajowe Stowarzyszenie Kontrolerów Ruchu Powietrznego zawiadamia, że impas w Waszyngtonie zmusił część federalnych inżynierów do opuszczenia stanowisk przed ukończeniem instalacji sprzętu elektronicznego w wieży, która ma kierować ruchem na nowym pasie startowym.

Rzeczniczka miejskiego wydziału ds. lotnictwa Karen Pride informuje, że otwarcie nastąpi w zapowiadanym terminie. Twierdzi, że nikt z Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA), z którą pozostaje w stałym kontakcie, nie powiadomił jej, że pas nie będzie używany. Tymczasem z nagrania w lokalnym biurze FAA wynika, że placówka ta jest zamknięta z powodu zawieszenia prac rządu. Kontrolerzy, jako niezbędny personel, nie zostali odwołani. Inżynierom powiedziano, by pozostali w domu.

Nowy pas jest częścią wielomiliardowego projektu mającego na celu usprawnienie lotniska. Jego realizację rozpoczęto ponad 10 lat temu.

(eg)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*