Noworodek porzucony przy kościele w Schaumburgu

Policja z Schaumburga, na północno-zachodnich przedmieściach Chicago poszukuje matki, które na parkingu przy kościele porzuciła swoją nowonarodzona córeczkę. Dziecko w torbie na zakupy znaleźli w niedzielę przybyli na nabożeństwo parafianie.

Noworodek został znaleziony przez wiernych wychodzących z Gospel Presbyterian Church w Schaumburgu po niedzielnym nabożeństwie. Zielona, lniana torba na zakupy położona został na jednym z samochodów. Kiedy właściciele auta zajrzeli do środka, zobaczyli pluszowego misia i ręcznik. Myśląc, że torbę pozostawił ktoś z wiernych, zanieśli ją do koscioła. Dopiero kiedy ze środka dał się słyszeć płacz dziecka, odkryto nowonarodzoną dziewczynkę, przykrytą ręcznikiem i pluszakiem.

Według stanowego departamentu ds. dzieci, który zajął się noworodkiem, dziewczynka jest Azjatką, ma kilka dni, waży 7 funtów i jest zdrowa. Dziecko najprawdopodobnie nie urodziło się w szpitalu, o czym świadczyć może długość i sposób w jaki obcięta została pępowina.

Lokalne władze i policja poszukują matki dziecka. Jeżeli kobieta zdecydowałaby się pozostawić niemowlę w tzw. safe haven, czyli w szpitalu, na posterunku straży pożarnej lub policji, dziecko bez przeszkód trafiłoby do adopcji.

Zobacz: Los Angeles: Noworodek oddany strażakom

Teren przykościelnego parking nie jest takim miejscem i dlatego procedury znalezienia dla dziecka nowej rodziny będą się przedłużać.

Jak mówi sierżant John Nebl, policja chce znaleźć matkę dziewczynki, aby upewnić się że jest zdrowa psychicznie i fizycznie, i dobrowolnie porzuciła dziecko.

Osoby mające jakiekowlwiek informacje na temat matki dziecka porszone sa o kontakt z policją z Schaumburga pod numerem tel: 847-882-3534.

Gospel Presbyterian Church znajduje się przy 210 South Plum Grove Road.

in

 

 

Categories: Chicago

Comments

 1. Katarzyna
  Katarzyna 24 października, 2011, 18:44

  Ale po co ja poszukuja?oddala pod kosciol tzn ze niechciala tego dziecka,jak dla mnie dobrze zrobila,teraz jej szukaja a jak by usunela( jak wiekszosc to robi)to nikt nikogo nieszuka!!

  Reply this comment
 2. jas fasola
  jas fasola 24 października, 2011, 18:46

  sliczna dziewczynka,smutne.wazne ze zyje.

  Reply this comment
 3. Katarzyna
  Katarzyna 24 października, 2011, 18:48

  Ja tez uwazam,wazne ze zyje!!znajda jej matke ktora bedzie ja chciala

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*