Nowi policjanci i nowe technologie

Nowi policjanci i nowe technologie

Ponad stu nowych funkcjonariuszy oraz kilka nowych radiowozów wyposażonych w zaawansowaną technologię zasiliło chicagowską policję.

Burmistrz Rahm Emanuel wraz z szefem chicagowskiej policji Eddiem Johnsonem ogłosili 29 kwietnia zasilenie departamentu o 108 świeżo upieczonych policjantów, którzy po opuszczeniu akademii policyjnej otrzymali pierwsze zadania.

Dodatkowo poinformowano o wyposażeniu pięciu nowych policyjnych radiowozów w nową technologię umożliwiającą odczytywanie tablic rejestracyjnych. Dostępna jest ona w ramach specjalnego programu zapobiegania kradzieżom samochodów zainicjowanego przy współpracy z władzami stanowymi i federalnymi.

Nowe zatrudnienia w policji są częścią nakreślonego przez burmistrza planu powiększenia departamentu o tysiąc nowych funkcjonariuszy do końca roku. Około dwie trzecie nowych oficerów to przedstawiciele mniejszości etnicznych.

Nowi funkcjonariusze przydzieleni zostali głównie do dystryktów w południowych i zachodnich dzielnicach Chicago. Już 5 maja odbędzie się kolejny egzamin wstępny do chicagowskiej policji.

(jm)

fot.Peer Grimm/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*